Askofen l инструкции за употреба

Тумор

Askofen е достъпно лекарство, така че хората се опитват да намерят нова употреба за него. Поради това постоянно възникват противоречия относно това дали тези хапчета могат да се използват за нормализиране на кръвното налягане.

структура

Дълго време фенацетинът е част от аскофен, който усилва ефекта на други вещества. Въпреки това, експертите са установили, че тя се характеризира с висока токсичност. Фенацетинът е заменен с парацетамол и лекарството е известно като Askofen P.

И след това лекарството започва да включва следните активни съставки:

  1. Кофеинът.
  2. Парацетамол.
  3. Ацетилсалицилова киселина.

Като добавки се използват талк, нишесте, течен парафин и някои други вещества. Те не оказват съществено влияние върху лечебните способности, но са необходими за оформяне и други естетически цели.

Кофеинът има тонизиращо действие, така че се справя перфектно с умората, сънливостта и слабостта. Физическата активност се увеличава, но резултатът се запазва за кратко време.

Парацетамолът е отговорен за намаляване на телесната температура и намаляване на болката.

Ацетилсалициловата киселина намалява температурата, облекчава болката и намалява възпалението.

Показания за употреба

Ако внимателно прегледате параскофена, инструкциите за употреба препоръчват употребата на това лекарство при различни патологии. Те могат да бъдат свързани както с аномалии в работата на вътрешните органи, така и с нарушения във функционирането на нервната система.

Askofen P - от това, което се използва:

  1. От зъбобол и главоболие.
  2. С мигрена, невралгия и миалгия.
  3. От повишена температура.
  4. С болезнена менструация.

Действието на лекарството се основава на умелото съчетание на болкоуспокояващи. Поради това намалява дискомфорта по време на менструация и улеснява състоянието на пациенти с вирусни инфекции.

Метеочувствителните хора отбелязват високата ефикасност на аскофен в таблетки за мигрена и главоболие, причинени от промяната на времето. Също така, инструментът ефективно облекчава напрежението в мускулите, предизвикано от заболяване или пренапрежение.

Ефектът от типа на времето върху човек

Поради наличието на кофеин в състава има постоянни слухове, че аскофенът помага при ниско налягане. Ръководството не казва нито дума за лечение на хипотония с това лекарство, така че трябва да бъдете бдителни, когато използвате аскофен. В някои случаи това наистина помага, а в други ситуации може да причини сериозни вреди.

Особености на употребата при хипотония

Ascofen поради наличието на кофеин в състава е наистина в състояние леко да повиши кръвното налягане. Въпреки това, ефективността на лекарството е ниска, защото след кратко време налягането намалява. И човекът отново е изправен пред негативни симптоми на заболяването, което може дори да се засили.

Поради това, за лечение на хипотония, се препоръчва използването на Eleutherococcus или Ginseng, тъй като тези лекарства имат положителен ефект върху общото състояние на тялото. Те имат тонизиращо действие, увеличават натиска и увеличават ефективността.

Таблетката Ascofen може да бъде полезна в случаите, когато хипотонията е придружена от метеорологична зависимост и мигрена. След приемане на лекарството, съдовете се разширяват - и човекът се облекчава. Когато едно приемане като упойващо средство е ефективно, но за да се получи стабилен резултат изисква експертни съвети.

Могат ли да се използват хипертонии?

Много потребители се съмняват за това кой натиск askfen е подходящ. Хората, които се лекуват с този инструмент, задължително трябва да знаят какво е тяхното кръвно налягане.

Ако има тенденция за повишаване на производителността, лекарството може да се използва само с разрешение на лекуващия лекар след оценка на възможните рискове. Ако пациентът реши да вземе самостоятелно ascofen за облекчаване или намаляване на температурата, е необходимо да се изяснят показателите за кръвно налягане.

Поради наличието на кофеин в състава на лекарството е опасно при постоянно повишено налягане. Ако човек е диагностициран с тежка хипертония, попитайте scopen не може да се използва при никакви обстоятелства.

За да облекчите болката, трябва да вземете други лекарства, които не засягат сърдечно-съдовата система.

Възможни са противопоказания

Ascofen, както всяко друго лекарство, има свои противопоказания. Ако човек забрави за тях, той поставя здравето и живота си на ненужен риск. При самолечението прегледите на лекарите често са отрицателни, тъй като хората забравят за наличието на странични ефекти и други последствия от неконтролируемото лечение.

Противопоказания:

  1. Сериозна патология на сърдечно-съдовата система.
  2. Нарушаване на стомашно-чревния тракт.
  3. Дисфункция на черния дроб и бъбреците.
  4. Аспирин астма.
  5. Глаукома.
  6. Повишена нервна раздразнителност.
  7. Тревожност, неврози и фобии.
  8. Нарушение на съня
  9. Хиповитаминоза К.
  10. Хеморагична диатеза.

Видео: Кога да се пие хапчета за натиск

Когато се приемат съвместно, аскофен може да усили ефекта на някои лекарства, по-специално на стероидния тип. Ако на лицето се предписват диуретици, аскофен намалява тяхната ефективност. Поради това, преди да използвате каквото и да е лекарство, е необходимо да се консултирате със специалист, който правилно ще оцени всички рискове и ще провери съвместимостта на всички лекарства.

askofen

Указания за употреба:

Цени в онлайн аптеки:

Фармакологично действие

Ascofen е комбинирано лекарство, което има аналгетичен и антипиретичен ефект.

Съставът на една таблетка Ascophen съдържа 0,2 g ацетилсалицилова киселина и фенацетин, както и 0,04 g кофеин. Ацетилсалициловата киселина потиска синтеза на простагландини, отговорни за появата на болка и подуване на мястото на възпалението, инхибира тромбозата и тромбоцитната агрегация. Поради този компонент, употребата на Askofen позволява да се облекчи болката, по-специално причинена от възпалителни процеси, за да се подобри микроциркулацията във възпалителния фокус.

Фенацетин повишава антипиретичните и аналгетични свойства на ацетилсалициловата киселина. Кофеинът, част от Askofen, засяга рефлексната възбудимост на гръбначния мозък, стимулира вазомоторните и дихателните центрове, намалява тромбоцитната агрегация и разширява кръвоносните съдове. Кофеинът също подобрява физическата и умствената работа, намалява умората и сънливостта, нормализира съдовия тонус на мозъка и ускорява притока на кръв.

В Askofen P фенацетинът се замества с парацетамол (0,2 g), който определя противовъзпалителните, антипиретичните и аналгетичните свойства на това лекарство. Предимството на този компонент е, че вероятността за образуване на метхемоглобин при използването й е минимална.

Показания за употреба Askofen

Това лекарство се препоръчва при главоболие, катарални заболявания, невралгия. Трябва да се отбележи, че употребата на Askofen все повече замества употребата на Askofen P и Askofen L, поради по-голямата безопасност на парацетамола в сравнение с фенацетин, както и по-ефективна комбинация от компонентите, които съставят тези лекарства.

Askofen P се предписва за:

  • умерен болен синдром (зъбобол, мигрена, главоболие, артралгия, невралгия, болезнена менструация);
  • треска, причинена от ревматични и катарални заболявания.

Инструкции за употреба Askofen

Според инструкциите Askofen се прилага по 1 таблетка 2-3 пъти дневно. Askofen P се препоръчва в доза от 1-2 таблетки, която трябва да се приема три пъти дневно след хранене, придружаваща приема на лекарството чрез пиене на много течности. Курсът на лечение с Askofen P обикновено продължава 5-7 дни. За облекчаване на остра болка веднъж вземат 2 таблетки.

Странични ефекти

Употребата на Askofen и Askofen P може да доведе до такива нежелани последици като алергични реакции, диспептични нарушения, обостряне на бронхиална астма, нарушения на черния дроб и бъбреци, поражения на стомаха и язва на дванадесетопръстника на хеморагична язва.

Противопоказания Ascophen

Инструкциите за Askofen P показват болестите, при които употребата на това лекарство може да навреди на тялото:

  • стомашно-чревно кървене;
  • пептична язва и язва на дванадесетопръстника;
  • бъбречно-чернодробна недостатъчност;
  • hypocoagulation;
  • дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • портална хипертония.

Бременност, кърмене и свръхчувствителност към компонентите на Askofen и Askofen P са причините, поради които не се приемат тези лекарства.

Допълнителна информация

Срок на годност Аскофена е 4 години, Аскофен П - 3 години. Тези лекарства трябва да се съхраняват на сухо и тъмно място при температура не по-висока от 25 ° С.

Askofen: цени в онлайн аптеки

Askofen Ptbl номер 10

Askofen Ptbl No. 20

Информацията за лекарството е обобщена, предоставя се с информативна цел и не замества официалните инструкции. Самолечението е опасно за здравето!

Нашите бъбреци са в състояние да почистят три литра кръв за една минута.

Хората, които са свикнали редовно да закусват, са много по-малко склонни към затлъстяване.

Алергичните лекарства само в САЩ прекарват повече от 500 милиона долара годишно. Все още ли вярвате, че ще се намери начин да се преодолее една алергия?

За да кажем дори най-кратките и най-прости думи, ще използваме 72 мускула.

Учените от Оксфордския университет проведоха серия от изследвания, в които заключиха, че вегетарианството може да бъде вредно за човешкия мозък, тъй като води до намаляване на неговата маса. Ето защо, учените препоръчват да не се изключва риба и месо от диетата си.

Зъболекарите се появиха сравнително наскоро. Още през 19 век един обикновен бръснар е бил длъжен да извади възпалени зъби.

В опит да извадят пациента, лекарите често отиват твърде далеч. Например, известен Чарлз Йенсен в периода от 1954 до 1994 година. оцелява над 900 операции по отстраняване на неоплазми.

Известното лекарство "Виагра" първоначално е разработено за лечение на артериална хипертония.

Лице, което приема антидепресанти, в повечето случаи отново страда от депресия. Ако човек се справи с депресията със собствените си сили, той има всяка възможност да забрави за това състояние завинаги.

Има много любопитни медицински синдроми, например, обсесивно поглъщане на обекти. В стомаха на един пациент, страдащ от тази мания, са открити 2500 чужди тела.

Във Великобритания съществува закон, според който хирургът може да откаже да извърши операция на пациент, ако пуши или е с наднормено тегло. Човек трябва да се откаже от лошите навици, а след това може би няма да се нуждае от операция.

Най-високата телесна температура е записана в Уили Джоунс (САЩ), който е приет в болница с температура 46,5 ° С.

Американски учени проведоха експерименти върху мишки и стигнаха до заключението, че сокът от диня предотвратява развитието на атеросклероза. Една група мишки пиеше чиста вода, а втората - сок от диня. В резултат на това, съдовете от втората група са свободни от холестеролни плаки.

Ако се усмихвате само два пъти на ден, можете да понижите кръвното налягане и да намалите риска от инфаркти и инсулти.

Всеки има не само уникални пръстови отпечатъци, но и език.

Много хора си спомнят фразата: "Крим е общосъюзен здравен курорт." В пространствата на бившия Съветски съюз, а сега и в ОНД, от Балтийско море до Тихия океан, е малко вероятно да бъдат намерени.

ASKOFEN L

Инструкции за медицинска употреба на лекарството ASKOFEN L (Askophen L)

активни съставки: 1 таблетка съдържа ацетилсалицилова киселина 200 mg, парацетамол 200 mg, кофеин 40 mg;

помощни вещества: картофено нишесте, калциев стеарат, лимонена киселина.

Лекарствена форма. Таблетки.

Таблетки от бял цвят, плоско-цилиндрична форма, с риск и лице, с гладка повърхност. На повърхността на таблетките е позволено мармурство.

Фармакотерапевтична група. Аналгетици и антипиретици. Парацетамол, комбинации без психолептици.

ATC код N02BA51.

Askofen L е комбинирано лекарство, което има аналгетично, антипиретично и противовъзпалително действие. Съставът на Askofen L включва активни вещества: ацетилсалицилова киселина, парацетамол и кофеин.

Антипиретичният ефект на ацетилсалициловата киселина се осъществява чрез централната нервна система чрез инхибиране на синтеза на PGF2 в хипоталамуса и синтеза на простагландини в огнищата на възпалението. Ацетилсалициловата киселина е ефективна при болка с ниска и средна интензивност, по-малко ефективна при висцерална болка.

Парацетамол е активен метаболит на фенацетин. Основното предимство на парацетамола е, че използването му е по-малко вероятно да образува метхемоглобин. Парацетамолът има аналгетичен ефект чрез подтискане на биосинтезата на простагландини, антипиретичното действие се дължи на инхибирането на биосинтезата на простагландини директно в хипоталамуса.

Кофеинът стимулира централната нервна система. Стимулирането на по-високите части на нервната система се проявява в бърз и ясен начин на мислене, премахване на сънливост и умора, по-точно свързване на идеи. Кофеинът увеличава положителните условни рефлекси, стимулира физическата активност, отслабва ефекта на хапчетата за сън и наркотичните вещества, засилва ефекта на аналгетиците и антипиретиците.

Показания за употреба.

Леки или умерени болкови синдроми (главоболие, мигрена, зъбобол, невралгия, първична дисменорея), заболявания, придружени от хипертермичен синдром.

Свръхчувствителност към лекарството. Стомашна язва и дуоденална язва, стомашно-чревно кървене, намаляват кръвосъсирването, тежка черния дроб и бъбреците, дефицит на дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, диабет, хипертония, атеросклероза, глаукома, хемофилия, хеморагичен диатеза, хипопротромбинемия. Период на бременност (особено i и III триместър) и кърмене.

Деца на възраст до 15 години (като антипиретик за грип, варицела поради високия риск от синдрома на Рейе).

Подходящи мерки за сигурност при кандидатстване.

Ацетилсалициловата киселина предизвиква дразнене на лигавицата на стомаха, затова Askofen L трябва да се приема само след хранене, питейна вода или алкални минерални води.

При пациенти с бронхиална астма, алергични заболявания, свръхчувствителност към nvvp може да се развие алергична реакция или обостряне на основното заболяване.

Askofen L трябва да се използва с повишено внимание при пациенти с нарушена чернодробна и бъбречна функция, както и при пациенти в напреднала възраст.

Лекарството забавя отделянето на пикочна киселина, което може да предизвика остър пристъп на подагра.

По време на периода на употреба на Askofen L се въздържа от алкохол.

Да се ​​използва по време на бременност или кърмене. По време на бременност, употребата на Askofen L трябва да се избягва поради риска от фетални малформации, кървене и отслабване на трудовата дейност. Не използвайте лекарството по време на кърмене.

Способност да влияе на скоростта на реакция при шофиране или работа с други механизми.

Наличието на кофеин в състава на лекарството може да предизвика хора с повишена възбудимост, безсъние, тревожност, следователно, по време на периода на лечение, трябва да бъдете внимателни, когато шофирате и извършвате работа, която изисква повишено внимание и бързина на реакцията.

Да не се предписва като антипиретик на деца под 15-годишна възраст с грип, варицела поради високия риск от синдрома на Рейе.

Дозировка и приложение.

Присвояване на 1 таблетка 2 - 3 пъти на ден след хранене. Най-високата дневна доза е 6 таблетки в 3 дози. Лекарството не трябва да се използва повече от 5 дни като анестетик и повече от 3 дни като антипиретик.

Предозирането на лекарството може да причини болки в корема, гадене, повръщане, стомашно-чревно кървене, нарушена чернодробна и бъбречна функция и анафилактични реакции (поради риск от поява на странични ефекти на активните вещества).

Ацетилсалицилова киселина. При остро отравяне има значителен дисбаланс в киселинно-алкалния баланс. С по-лека степен на отравяне - хипервентилация, шум в ушите, намалена зрителна и слухова острота, главоболие, световъртеж. При тежко отравяне може да се получи делириум, тремор, задух, хипертермия и кома.

Лечение на предозиране. Ускоряване на елиминирането на ацетилсалициловата киселина, възстановяване на киселинно-алкалния баланс и електролитен баланс чрез измиване на стомаха, използване на диуретици, интравенозно приложение на NaHCO3 и KCl.

Симптоми: през първите 24 часа - бледност, гадене, повръщане и болка в коремната част на корема; след 12 - 48 часа - увреждане на бъбреците и черния дроб с развитие на чернодробна недостатъчност (енцефалопатия, кома, смърт), сърдечни аритмии, панкреатит. Увреждане на черния дроб е възможно при приемане на 10 g или повече (при възрастни). В случаи на предозиране намалете дозата или временно преустановете приема на лекарството.

Лечение на предозиране: назначаването на метионин вътре или интравенозно N-ацетилцистеин.

Кофеинът. Предозирането предизвиква вълнение, замаяност, бързо дишане, повръщане, треперене.

Лечение: в случай на отравяне с кофеин, стомахът се измива със смес от активен въглен, предписва се кислородна терапия; конвулсии елиминират сибазоном (диазепам).

При използване на Askofen L таблетки при някои пациенти могат да се появят някои нежелани реакции.

От страна на кръвната система: левкопения, агранулоцитоза гранулоцитопения, тромбоцитопения, анемия.

Кожа: кожен обрив.

От страна на храносмилателния тракт: гадене, болка в епигастриума, повишена активност на чернодробните ензими, обикновено без развитие на жълтеница, ерозивни и язвени поражения на лигавиците на стомаха и дванадесетопръстника, стомашно-чревно кървене.

От централната и периферната нервна система: замаяност, психомоторна възбуда и дезориентация, безсъние, сърцебиене.

От страна на черния дроб и жлъчната система: хепатит, хепатонекроза.

От страна на имунната система: ангиоедем, анафилактичен шок, синдром на Stevens-Johnson, Lyell.

От страна на пикочната система: интерстициален нефрит.

От страна на дихателната система: с тенденция към бронхоспазъм е възможно да се предизвика атака.

Взаимодействие с други лекарства и други видове взаимодействия.

Лекарството подобрява действието на лекарства, които намаляват кръвосъсирването и агрегацията на тромбоцитите, страничните ефекти на кортикостероидите, сулфонилуреите, метотрексата. Комбинираната употреба на лекарството с барбитурати, антиконвулсанти, салицилати, рифампицин и алкохол трябва да се избягва. Използвайте внимателно при други лекарства, съдържащи парацетамол.

Ацетилсалицилова киселина. Когато се прилага едновременно с антикоагуланти увеличава риска от кървене; с нестероидни противовъзпалителни лекарства - терапевтичните и страничните ефекти на последните се повишават; с перорални хипогликемични средства - техният хипогликемичен ефект се засилва. Ацетилсалициловата киселина увеличава страничния ефект на метотрексат, когато се комбинира с кортикостероиди, повишава риска от кървене от храносмилателния тракт. Отслабва действието на антихипертензивни лекарства, спиронолактон, фуроземид, както и лекарства, които насърчават отделянето на пикочна киселина.

Парацетамол. Подобрява терапевтичния ефект на ацетилсалицилова киселина, пиразолон, кофеин, кодеин, като същевременно намалява токсичността на парацетамол. Увеличава ефекта на индиректните коагуланти и вероятността от увреждане на черния дроб от хепатотоксични лекарства, усилва ефекта на спазмолитиците, повишава токсичността на хлорамфеникол. При взаимодействие с барбитурати, активността на парацетамола намалява. Метоклопрамид се увеличава, а холестираминът намалява абсорбцията на парацетамол.

Кофеинът. Засилва ефекта на ненаркотичните аналгетици, сърдечните гликозиди, ерготамин (чрез ускоряване на тяхната абсорбция). Намалява абсорбцията на калций в стомашно-чревния тракт, увеличава отделянето на литий в урината. Той е антагонист на аденозин, отслабва ефекта на наркотични и хипнотични лекарства.

Срок на годност. 3 години.

Лекарството не може да се използва след изтичане на срока на годност, посочен на опаковката.

Условия за съхранение Да се ​​съхранява на защитено от светлина и влага място при температура не по-висока от 25 ºС.

Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

Ключови думи: аскофен л инструкция, аскофен л приложение, аскофен л състав, аскофен л прегледи, аскофен л аналози, аскофен л доза, лекарство аскофен л, аскофен л цена, аскофен л инструкции за употреба.

Аскофен (аскофен-Р, аскофен-екстра). Състав, форми за освобождаване, аналози. Инструкции за употреба, индикации, противопоказания. Странични ефекти на Ascofen. Цени и прегледи на лекарството

Какъв вид лекарство е аскофен?

Аскофен Състав

Лекарството аскофен се предлага само в хапчета. Всяка таблетка съдържа три основни активни съставки, както и други помощни вещества.

Активните съставки на Ascofen са:

  • парацетамол;
  • ацетилсалицилова киселина (аспирин);
  • кофеин.
В допълнение, таблетките от аскофен могат да включват:
  • картофено нишесте;
  • царевично нишесте;
  • лимонена киселина;
  • стеаринова киселина;
  • калциев стеарат;
  • повидон;
  • талк;
  • вазелиново масло.
Допълнителните компоненти нямат терапевтичен или профилактичен ефект, но осигуряват съхранение на активните компоненти и по-бързото им усвояване в стомашно-чревния тракт след поглъщане на таблетката.

Механизъм на действие аскофена

Както бе споменато по-рано, ефектът на лекарството се дължи на неговите съставни активни съставки.

Механизъм на действие аскофена

Ацетилсалицилова киселина (аспирин)

Механизмът на действие на ацетилсалициловата киселина се дължи на инхибиране на възпалителните процеси в организма. Факт е, че с развитието на възпаление (след инфекция, нараняване или друга патология) възниква възпалителна реакция на мястото на увреждане на тъканта. Клетките на имунната система, които отделят много биологично активни вещества, се преместват във фокуса на възпалението. Тези вещества предизвикват редица биологични процеси, които се проявяват външно чрез подуване на тъканите, повишаване на температурата в лезията и общо повишаване на телесната температура, както и тъканно чувствителност на мястото на възпалението. Като блокира образуването на биологично активни вещества на мястото на възпалението, аспиринът прекъсва описания процес, като елиминира симптомите на възпалителния процес.

Терапевтичните ефекти на парацетамола се дължат на инхибирането на образуването на биологично активни вещества в централната нервна система. На този фон чувствителността на централната нервна система към болката е намалена. Освен това, чрез засягане на центъра за терморегулация (разположен в мозъка), парацетамолът намалява телесната температура. Аналгетичният ефект на парацетамол и аспирин се допълва (подсилва) един с друг.

Повишавайки възбудимостта на нервните клетки на централната нервна система, лекарството има умерен психостимулиращ ефект. По-специално, стимулира се дихателният център (дишането става по-често и по-дълбоко) и вазомоторния център (повишава се артериалното налягане и се повишава сърдечната честота).

Форми на освобождаване и дозиране на Askofen таблетки (аскофен-Р, аскофен-екстра)

Днес, лекарството Askofen се предлага само под формата на таблетки под търговските наименования Askofen-P и Askofen-extra. Съставът на тези лекарства включва същите активни вещества, само тяхната доза е различна.

Форми на освобождаване и дозиране на Ascofen

Дозировка на активните вещества

Бели плоски таблетки с цилиндрична форма. Има риск в центъра на хапчето. Таблетките се запечатват в специални блистери (по 10 броя). Продават се в картонени кутии (1, 2 или 3 блистера във всяка).

  • Парацетамол - 200 mg.
  • Ацетилсалицилова киселина - 200 mg.
  • Кофеин - 40 мг.
  • Парацетамол - 100 mg.
  • Ацетилсалицилова киселина - 300 mg.
  • Кофеин - 50 мг.

Аналози на Аскофен

Аналозите на лекарството могат да се различават по техния химичен състав или в броя на активните вещества в състава на лекарството, но имат подобен терапевтичен ефект. Те могат да се използват в случаите, когато пациентът е противопоказан прием на някое вещество, което е част от аскофен.

Аналозите на Аскофен са:

  • Екзедрин - съдържа повишени дози парацетамол, аспирин и кофеин, в резултат на което неговите лечебни ефекти са по-изразени.
  • Кофицил - неговият състав е идентичен с лекарството аскофен-екстра.
  • Aquacitramon - съдържа повече ацетилсалицилова киселина и парацетамол и следователно има по-изразен аналгетичен, антипиретичен и противовъзпалителен ефект.
  • Цитрапар - има по-слаби (в сравнение с аскофен) терапевтични ефекти, поради по-ниската доза активни съставки.
  • Migrenol е сходен по състав и терапевтични ефекти с Ascophen-P.

Кое е по-добре - аскофен или цитрамон?

Инструкции за употреба на лекарството аскофен (показания, дозировка)

Показания за това лекарство могат да бъдат възпалителни процеси и техните прояви (температура, болка, подуване на тъканите), както и болка от възпалителна или невъзпалителна природа на различна локализация. Askofen може да се предписва за болки с ниска и умерена интензивност. В случай на силна болка синдром, лекарството се препоръчва да се използва в комбинация с други (наркотични) болкоуспокояващи.

главоболие

Механизмът на развитие на болка може да бъде свързан с нарушена пропускливост на кръвоносните съдове на мозъка и развитието на мозъчен тъкан, пресичане на мозъчните менинги (богати на нервни окончания), притискане на мозъчни структури (например с повишено вътречерепно налягане), увреждане на отделните нерви и т.н.

Механизмът на действие на аскофен за главоболие е смесен. Парацетамол, инхибиращ синтеза на възпалителни медиатори в централната нервна система, блокира образуването и провеждането на болкови нервни импулси, което значително намалява интензивността на болковия синдром. Аспиринът едновременно инхибира възпалителните процеси в мозъка (ако има такива). В същото време, кофеинът допринася за разширяването на кръвоносните съдове в мозъка и активирането на кръвния поток в него, което е съпроводено с елиминиране на оток (също отговорен за появата на болка).

мигрена

Мигрената е специален вид мъчителна главоболие, което, според една от теориите, възниква поради нарушаване на тонуса на кръвоносните съдове на мозъка. В същото време поради прекомерната вазоконстрикция се нарушава доставката на кръв към мозъчните тъкани, което води до развитие на оток и поява на болка.

Според съвременните научни теории, ефективността на аскофен при мигрена се дължи на неговия кофеин. Кофеинът разширява кръвоносните съдове на мозъка, като по този начин увеличава притока на кръв към медулата и подобрява микроциркулацията в него. Това е придружено от нормализиране на обмяната на веществата, което води до преминаване на болката. В същото време си струва да се отбележи, че аскофенът не помага на всички пациенти, страдащи от мигрена (за лечение на тази патология са разработени специални лекарства, които са предписани от невропатолог след пълен преглед на пациента и точна диагноза).

зъбобол

Остър зъбобол може да възникне както при самото поражение на зъба, така и при заболявания на венците или венците. Заболявания на зъба, придружени от увреждане на пулпа (нервни окончания и кръвоносни съдове, разположени вътре в зъба) могат да бъдат придружени от силен, болен зъбобол. В този случай механизмът на болката е свързан с дразнене на нервните окончания на зъбната пулпа. Според тях, болката импулси се предават в мозъка, където те се възприемат от пациента като болка. Също така, човек може да се чувства болка в зъба с различни възпалителни заболявания на венците или челюстта (дори ако самите зъби останат непокътнати), поради разпространението на възпалителния процес и подуване на засегнатите тъкани.

Чрез инхибиране на възпалителните процеси в областта на зъбната пулпа, венците или челюстите, както и на нивото на централната нервна система, аскофен ефективно елиминира зъбобол.

невралгия

При възникване на невралгия се уврежда нерв, който иннервира определени части на тялото. В същото време, пациентът чувства болка в областта на инервацията на нерва (например в гърдите или гърба, с междуребрена невралгия, в областта на лицето с тригеминална невралгия и др.), Въпреки че не се наблюдава патологичен процес в областта на болката.

Невралгията може да бъде първична и вторична. Причините за първична невралгия не са точно установени. Учените предполагат, че това се случва поради дисфункция на нервните влакна след всяко предишно заболяване или нараняване. Тъй като не се наблюдават възпалителни процеси, ефективността на аскофен в първичната невралгия е под въпрос (те не елиминират болката или леко намаляват нейната тежест, което може да се дължи на плацебо ефекта, т.е.

Вторичната невралгия се развива при наличие на възпалителни, неопластични или други процеси, които увреждат нервите на различни места. В същото време в областта на увреждането се развива тъканен оток, който води до изстискване на нервните влакна и до появата на характерна болка. В този случай, чрез елиминиране на подуване и намаляване на тежестта на възпалението, аскофенът може ефективно да елиминира болката.

миалгия

Този термин се отнася до болка в една или повече мускули, която възниква, когато е изложена на различни увреждащи фактори.

Причините за миалгията могат да бъдат:

  • травма;
  • инфекциозно възпаление;
  • мускулно напрежение (придружено от разкъсване на мускулни влакна);
  • пренапрежение;
  • метаболитни нарушения (електролити);
  • други възпалителни заболявания.
Всички те са придружени от развитието на възпалителния процес в увредения мускул, който е причината за болката. Действайки на нивото на източника на възпаление, аспиринът, който е част от аскофен, намалява тежестта на възпалителния процес и елиминира тъканния оток. В същото време парацетамолът, действащ на нивото на централната нервна система, намалява тежестта на болката.

Болки в ставите

Висока температура

Повишаването на телесната температура най-често се случва, когато чужда инфекция навлезе в тялото (вирус, бактерии, гъбички и т.н.). Това е естествен защитен отговор, насочен към унищожаване на инфекциозния агент (много патогени умират, когато температурата на околната среда се повиши). В същото време механизмът на повишаване на телесната температура се причинява от биологично активни вещества, които се произвеждат във възпалителния фокус, влизат в мозъка и активират т. Нар. Терморегулационен център.

Парацетамол (активният компонент на аскофен), действащ на нивото на централната нервна система, намалява активността на центъра за терморегулация, като по този начин допринася за нормализирането на телесната температура. Освен това, ацетилсалициловата киселина, инхибираща възпалителните процеси в различни тъкани и органи, забавя процеса на образуване на биологично активни вещества, които стимулират центъра на терморегулацията, което също има антипиретичен ефект.

Ще поискате ли ascophen по време на менструация (с болка)?

Ефективността на аскофен при болезнена менструация е малка, което се дължи на механизма на болка.

По време на менструацията, вътрешният слой на лигавицата на матката се отхвърля. Нарушена тъкан се освобождава заедно с менструалната кръв. Описаният процес е съпроводен с освобождаване в маточната тъкан на голям брой биологично активни вещества - простагландини, които причиняват намаляване на кръвоносните съдове, както и свиване на мускулния слой на матката. Това спира кървенето, но може да доведе до нарушена микроциркулация на кръвта в самата матка. Нарушената микроциркулация, както и силните контракции на матката могат да бъдат придружени от болка с различна интензивност. Ефективността на аскофен в тази патология е ограничена, тъй като аналгетичният ефект се осигурява само от парацетамол, който е част от лекарството, което действа на нивото на централната нервна система.

В същото време заслужава да се отбележи, че различни възпалителни заболявания на урогениталната система (матка, яйчници, пикочен мехур, вагина и т.н.) могат да бъдат причина за болезнени периоди. В този случай, аскофен, инхибиращ тежестта на възпалителните процеси, ще има изразено обезболяващо действие, както и ще помогне да се справят с други симптоми на инфекциозно-възпалителния процес (намаляване на температурата, премахване на летаргия, подобряване на общото състояние на пациента).

Ефективно ли е Ascofen при остеохондроза?

Осигурявайки противовъзпалителен ефект, Аскофен намалява подуването на тъканите в областта на удължения нерв и намалява чувствителността към болка на нивото на централната нервна система, което осигурява елиминирането или облекчаването на болката при остеохондроза. В същото време си струва да се отбележи, че в напреднали случаи лекарството престава да помага, тъй като развиващите се усложнения на основното заболяване водят до необратими увреждания на гръбначните нерви.

Възможно ли е да се пие аскофен при ниско налягане (за увеличаване на налягането)?

Askofen може да се прилага с ниско кръвно налягане, придружено от главоболие, висока температура или други признаци на възпаление. В този случай, положителен ефект ще се дължи на действието на кофеин, който е част от лекарството, което ще увеличи честотата и силата на сърдечните контракции (т.е. подобри помпената функция на сърцето), както и ще допринесе за намаляване на периферните кръвоносни съдове и повишаване на кръвното налягане.

Не се препоръчва лекарството да се приема изключително за повишаване на налягането, тъй като това може да доведе до развитие на нежелани странични реакции.

Как да приемате аскофен (дозировка)?

За възрастни пациенти с терапевтична цел (като обезболяващо и / или антипиретично средство), аскофен трябва да се приема през устата, 1 до 2 таблетки 2 до 3 пъти дневно, 10 до 15 минути след хранене. Таблетките трябва да се измиват с голямо количество (най-малко 100 - 200 ml) топла преварена вода или мляко. Това ще намали тежестта на увреждащия ефект на лекарството върху стомашната лигавица.

Интервалът между две последващи приема трябва да бъде най-малко 4-6 часа. Ако аскофен се предписва за намаляване на телесната температура, той може да се прилага за максимум 3 дни. Ако след три дни телесната температура остане висока, трябва да се консултирате с Вашия лекар. Като обезболяващо средство (при нормална телесна температура), лекарството може да се използва до 5 дни.

Странични ефекти на Ascofen

Страничните ефекти след приема на това лекарство могат да бъдат свързани с индивидуална непоносимост към съставните й компоненти, както и към токсичните ефекти на лекарствата върху организма. Също така, причината за развитието на усложнения могат да бъдат нарушения на правилата за дозиране и администриране на лекарството.

Предозиране на Ascofen

В случай на предозиране с Ascophen, основните токсични ефекти ще се дължат на вредното въздействие на парацетамол и ацетилсалицилова киселина на нивото на CNS, стомашно-чревния тракт, кръвната система и т.н.

Предозирането на аскофен може да се прояви:

  • тежки стомашни болки;
  • гадене;
  • повръщане (включително повръщане с кръв);
  • кръвоизливи на точки;
  • бледа кожа и лигавици;
  • повишено изпотяване;
  • увеличаване на сърдечната честота;
  • летаргия;
  • сънливост;
  • летаргия;
  • загуба на съзнание;
  • конвулсии;
  • дихателна недостатъчност (до пълното й спиране);
  • повишаване и след това намаляване на кръвното налягане.
Заслужава да се отбележи, че количеството аскофен, необходимо за появата на симптоми на предозиране, зависи от много фактори (за възрастта и телесното тегло на пациента, за наличието или липсата на съпътстващи заболявания на вътрешните органи и т.н.). Ако обаче пациентът е приемал еднократно повече от 3 до 4 таблетки, трябва да потърсите медицинска помощ възможно най-скоро.

Първа помощ за предозиране на аскофен включва:

  • Стомашна промивка. Позволява да премахнете още не абсорбираните лекарства от стомаха, като по този начин намалявате броя на активните вещества, влизащи в кръвта.
  • Приемане на ентеросорбенти. Ентеросорбенти (например, активен въглен) се свързват с други стомашни лекарства, предотвратявайки по-нататъшното им абсорбиране през лигавицата на стомашно-чревния тракт. Освен това, те имат способността да премахват токсините от кръвния поток, като по този начин намаляват тежестта на симптомите на предозиране. Ето защо веднага след измиване на стомаха, на пациента трябва да се дадат няколко таблетки от активен въглен (по 1 таблетка на 10 kg телесно тегло).
Ако състоянието на пациента се влоши, той може да бъде хоспитализиран за няколко дни за наблюдение и лечение.

Противопоказания за употреба на аскофена

Голям списък от противопоказания се дължи на няколко активни съставки, които са част от аскофен. Факт е, че противопоказанието за приемане на който и да е от съставните компоненти е противопоказание за употребата на цялото лекарство. Ето защо преди започване на лечението трябва внимателно да прочетете инструкциите и да се уверите, че приемането на това лекарство не вреди на здравето на пациента.

Противопоказания за приемане на аскофен са: t

  • Алергия към съставните компоненти на лекарството. Ако пациентът има алергия (свръхчувствителност на имунната система) към парацетамол, ацетилсалицилова киселина, кофеин или допълнителни вещества, които са част от аскофен, строго е забранено приемането на това лекарство. В противен случай може да се развие тежка алергична реакция, понякога животозастрашаваща за пациента.
  • Остър гастрит (възпаление на стомашната лигавица). Както беше споменато по-рано, Askofen намалява защитните свойства на стомашната лигавица, допринасяйки за неговото увреждане. Използването на лекарството при обостряне на възпалителния процес в стомаха може да допринесе за увеличаване на болката, както и да доведе до развитие на усложнения (развитие на язви, кървене и т.н.).
  • Стомашна и / или чревна язва. Приемането на противовъзпалителни средства при тези патологии (както и при други възпалителни лезии на стомашно-чревния тракт - болест на Crohn, улцерозен колит и др.) Може да доведе до развитие на усложнения.
  • Кървене от стомашно-чревния тракт. Причината за кървене може да бъде язва, травма, прогресия на възпалителния процес и т.н. Независимо от причината, приемането на Ascofen допълнително ще увреди лигавицата и кръвоносните съдове, като по този начин създаде условия за продължително кървене.
  • "Аспиринова" бронхиална астма. Същността на тази патология е, че под действието на аспирин (или други нестероидни противовъзпалителни средства, както и парацетамол), патологичните имунни реакции се развиват в дихателната система. Това е придружено от подуване на носната лигавица, назална конгестия, повишена секреция на носната слуз, както и тежко стесняване на бронхите (дихателните пътища). В този случай пациентът може да изпита астма, изискваща спешна медицинска помощ.
  • Нарушения на кръвосъсирването. Заболявания, свързани с дисфункция на тромбоцитите (болест на von Willebrand, тромбоцитопенична пурпура, тромбоцитопения и т.н.) и фактори на кръвосъсирването (хемофилия) също са противопоказания за лечение с аскофен. Приемането на това лекарство може да допринесе за развитието на кървящи венци, кръвоизливи в кожата и лигавиците, кървене в стомашно-чревния тракт и т.н.
  • Недостигът на витамин К в организма Витамин К е отговорен за синтеза на фактори на кръвосъсирването в черния дроб. С неговия дефицит има склонност към кървене, рискът от който се увеличава с използването на нестероидни противовъзпалителни средства.
  • Тежка чернодробна недостатъчност. Както бе споменато по-горе, в черния дроб се синтезират много фактори на кръвосъсирването, които са отговорни за спиране на кървенето. В случай на чернодробна недостатъчност, аскофен трябва да се предписва внимателно, тъй като това може да предизвика кървене в стомашно-чревния тракт и в други органи. Освен това, активните компоненти на това лекарство обикновено се неутрализират в черния дроб. Ако не работи правилно, може да се развие предозиране на аскофен, което може да доведе до други ужасни усложнения.
  • Бъбречна недостатъчност. Страничните продукти, образувани в организма след приемането на лекарството, се екскретират с урината през бъбреците. Ако бъбреците не функционират правилно, това може да доведе до развитие на симптоми на предозиране.
  • Тежка сърдечна недостатъчност. Кофеинът, който е част от Ascofen, повишава кръвното налягане и сърдечната честота, като по този начин увеличава натоварването на сърцето. При сърдечна недостатъчност това може да доведе до развитие на усложнения (до сърдечен удар).
  • Insomnia. Кофеинът, който е част от лекарството, стимулира централната нервна система, което може да причини смущения в процеса на заспиване или чести нощни събуждания, както и да намали ефективността на хапчета за сън при безсъние.
  • Психични разстройства. Поради стимулиращия ефект върху централната нервна система, лекарството не се препоръчва за психично болни хора, които са склонни към тревожни разстройства (кофеинът може да предизвика панически атаки).
  • Глаукома. При глаукома се наблюдава повишаване на вътреочното налягане, което може да бъде придружено от увреждане на ретината и развитие на слепота. Ascofen допринася за по-нататъшно повишаване на вътреочното налягане, като по този начин увеличава риска от усложнения на глаукомата.
  • Преди предстоящата операция. Ако по време на операцията се очаква масово кървене (например, по време на операции на черния дроб, бъбреците и др.), Употребата на аскофен трябва да се ограничи до няколко дни преди планираната операция, тъй като може да допринесе за кървене.

Безопасен ли е Ascofen по време на бременност?

Приемането на лекарството по време на бременност е забранено, тъй като то може да причини увреждане на плода, нарушен труд и развитие на усложнения в следродовия период. Факт е, че ацетилсалициловата киселина в състава на аскофен може да проникне от кръвта на майката в плода. Ако това се случи през първия триместър на бременността (когато по-голямата част от вътрешните органи са поставени и формирани), детето може да изпита различни вътрематочни аномалии в развитието.

Ако приемате това лекарство през третия триместър на бременността, това може да усложни трудовата дейност. Факт е, че аспиринът потиска синтеза на биологично активни вещества, които обикновено осигуряват отварянето на шийката на матката, свиването на матката по време на раждането и изхвърлянето на плода. На фона на приема на аскофен може да се отбележи слабост на трудовата дейност.

Приемането на лекарството през втория триместър на бременността няма да засегне плода и няма да усложни хода на раждането, в резултат на което, ако е необходимо (според строгите показания, определени само от лекар), той може да се приема за кратък период от време.

Мога ли да приема Ascofen при кърмене?

Възможно ли е да се дават аскофен на децата?

Възможно ли е да се пие аскофен с повишено налягане?

Възможно ли е да се комбинират аскофен с алкохол?

Не се препоръчва употребата на алкохол по време на лечение с аскофен, тъй като това може да доведе до развитие на усложнения. Факт е, че алкохолът в малки дози стимулира активността на централната нервна система. Същият ефект има и кофеинът, който е част от аскофен. В резултат на това пациентът може да изпита психични разстройства, може да започне атака на епилепсия (ако страда от тази патология), може да се развие безсъние и т.н.

В допълнение, алкохолът има токсичен ефект върху чернодробните клетки. Парацетамол и ацетилсалицилова киселина имат същия ефект. С едновременното използване на токсичен ефект на тези вещества и алкохол се увеличава, което може да допринесе за развитието на усложнения (хепатит, чернодробна недостатъчност и т.н.).

Askofen цена (стойност) в аптеките в различни градове на Русия

Можете да си купите аскофен в почти всяка аптека. Цената на лекарството се определя от дозата на активните компоненти в състава му, производителя и други фактори. Също така в различни градове на Русия цената на лекарството може да варира значително, което е свързано с разходите за транспортиране и съхраняване на лекарството.

Askofen-P: инструкции за употреба

Форма за дозиране

структура

Една таблетка съдържа

активни съставки: ацетилсалицилова киселина 200 mg, парацетамол 200 mg, кофеин 40 mg;

помощни вещества: картофено нишесте, повидон, калциев стеарат.

описание

Таблетки от бяло или бяло с кремав или розов цвят на цвят, плоскоцилиндрични, с риск и фаска, на повърхността се допуска мраморизация.

Фармакотерапевтична група

Ацетилсалицилова киселина в комбинация с други лекарства (с изключение на психолептици).

ATC код N02BA51

Фармакологични свойства

Фармакокинетика

Ацетилсалициловата киселина се абсорбира бързо и напълно, главно в горната част на тънките черва. Периодът на полу-абсорбция е 5-16 минути. Млякото и антиацидите не намаляват скоростта на абсорбция. Ацетилсалициловата киселина и нейният основен метаболит (салицилова киселина) се свързват с протеини чрез техните фенолни хидроксилни групи. Екскретира основно през бъбреците. Парацетамолът се абсорбира бързо и почти изцяло от стомашно-чревния тракт, равномерно разпределен в тъканите. Максималната плазмена концентрация се достига след 2,5 часа, полуживотът е 2-4 часа, бионаличността е около 90%, степента на свързване с кръвните протеини е 25-50%, метаболизира се главно в черния дроб (до 80-90%). Комбинацията от ацетилсалицилова киселина и парацетамол осигурява по-изразен и продължителен аналгетичен, антипиретичен и противовъзпалителен ефект, отколкото когато се приема отделно в еквивалентни дози, поради възможната конкуренция между ацетилсалициловата киселина и парацетамола за свързване с плазмените протеини, а парацетамолът проявява голям реактор. Това донякъде удължава периода на циркулация на свободната (активната) ацетилсалицилова киселина в кръвта.

Кофеинът потенцира действието на парацетамол и ацетилсалицилова киселина.

фармакодинамика

Комбинираното лекарство има аналгетичен, антипиретичен и противовъзпалителен ефект.

Ацетилсалициловата киселина има антипиретично и противовъзпалително действие, намалява болката, особено причинена от възпаление, а също така умерено инхибира тромбоцитната агрегация и образуването на тромби, подобрява микроциркулацията във фокуса на възпалението.

Парацетамолът има аналгетично, антипиретично и слабо противовъзпалително действие, което е свързано с неговия ефект върху центъра на терморегулацията в хипоталамуса и по-слабо изразената способност да инхибира синтеза на простагландини в периферните тъкани.

Кофеинът повишава рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък, стимулира дихателните и вазомоторните центрове, разширява кръвоносните съдове на скелетните мускули, мозъка, сърцето, бъбреците, намалява агрегацията на тромбоцитите; намалява сънливостта, умората, увеличава умственото и физическото представяне. В тази комбинация, малка доза кофеин няма почти никакъв стимулиращ ефект върху централната нервна система, но спомага за нормализиране на съдовия тонус на мозъка и ускорява притока на кръв.

Показания за употреба

- болка синдром на слаба и средна интензивност на различни генезис (главоболие, зъбобол, невралгия, първична дисменорея)

- болести, придружени от треска с различна етиология.

Дозировка и приложение

Поглъща се по 1 таблетка 2-3 пъти дневно след хранене. Максималната дневна доза е 6 таблетки в 3 дози. Курсът на лечение зависи от ефективността на терапията.

Курсът на лечение е не повече от 5 дни като упойка и не повече от 3 дни като антипиретик.

Нанесете по указание на лекар.

Странични ефекти

- анорексия, гадене, повръщане, гастралгия, диария

- ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт

- чернодробна и / или бъбречна недостатъчност

- високо кръвно налягане

- алергични реакции (кожен обрив, ангиоедем, бронхоспазъм)

С дълъг прием:

- замаяност, главоболие

- намаляване на тромбоцитната агрегация, хипокоагулация

- хеморагичен синдром (кървене от носа, кървене на венците, пурпура и др.)

- увреждане на бъбреците с папиларна некроза

- токсична епидермална некролиза (синдром на Lyell)

- Синдром на Рей при деца (метаболитна ацидоза, нарушения на нервната система и психика, повръщане, нарушена чернодробна функция)

Противопоказания

- пептична язва и язва на дванадесетопръстника

- намаляване на съсирването на кръвта

- хеморагична диатеза (болест на Willebrand, хемофилия, телеангиектазия, хипотромбинемия, тромбоцитопения, тромбоцитопенична пурпура)

- стратифициране на аортна аневризма

- свръхвъзбудимост, нарушения на съня, тревожни разстройства

- органични заболявания на сърдечно-съдовата система (остър миокарден инфаркт, тежка исхемична болест на сърцето, артериална хипертония)

- тежки чернодробни и бъбречни проблеми

- бременност, кърмене

- индивидуална непоносимост към ацетилсалицилова киселина и / или парацетамол

- деца до 15 години

Лекарствени взаимодействия

Подобрява действието на хепарин, непреки антикоагуланти, резерпин, стероидни хормони и хипогликемични средства. Намалява ефективността на спиронолактона, фуросемида, антихипертензивните лекарства, средствата срещу подагра, които насърчават отделянето на пикочна киселина.

Укрепва страничните ефекти на глюкокортикостероиди, производни на сулфонилурея, метотрексат, ненаркотични аналгетици и нестероидни противовъзпалителни средства.

Комбинацията от лекарството с барбитурати, антиепилептични лекарства, зидовудин, рифампицин и алкохолносъдържащи напитки трябва да се избягва (това увеличава риска от хепатотоксичен ефект).

Под влияние на парацетамол времето на екскреция на хлорамфеникол се увеличава 5 пъти. Кофеинът ускорява абсорбцията на ерготамин.

Салициламид и др. Микрозомните окислителни стимуланти допринасят за образуването на токсични метаболити на парацетамол, влияещи върху функцията на черния дроб. Метоклопрамид ускорява абсорбцията на парацетамол. При многократна употреба на парацетамол може да се засили ефекта на антикоагулантите (дикумаринови производни).

Специални инструкции

Трябва да се предписват предпазни мерки при пациенти с астма и подагра. По време на лечението трябва да се откажете от употребата на алкохол.

Употреба в педиатричната практика

Лекарството не се предписва като анестетик за лица под 18 години, като антипиретик за деца под 15-годишна възраст с остри респираторни заболявания, причинени от вирусни инфекции поради риска от синдрома на Рея (енцефалопатия и остър мастен черен дроб с остро развитие на чернодробна недостатъчност).

Характеристики на ефекта на лекарството върху способността за управление на превозно средство или потенциално опасни машини

Въздействията върху способността за управление на превозни средства и използването на технологии не са идентифицирани.

свръх доза

Симптоми: коремна болка, гадене, повръщане, стомашно-чревно кървене, нарушения на черния дроб и бъбреци, анафилактични реакции.

При значително предозиране - объркване, задух, пристъпи на задушаване, дехидратация, кома.

Лечение: стомашна промивка, физиологичен лаксатив, активен въглен, инфузионен разтвор на разтвор на натриев бикарбонат, натриев цитрат, натриев лактат, ацетилцистеин натрий.

Форма на освобождаване и опаковка

На 10 таблетки в блистерна опаковка от фолио от поливинилхлорид и алуминиево фолио, отпечатано, лакирано.

Първичните блистери № 10 (блистер) заедно със съответния брой инструкции за медицинска употреба в държавния и руския език се поставят в кутия с велпапе.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява на сухо и тъмно място при температура не по-висока от 25 ºС.

Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място!

Срок на годност

Да не се използва след изтичане на срока на годност.