Askofen: инструкции за употреба, аналози и прегледи, цени в аптеките в Русия

Диагностика

Askofen е комбиниран медикамент, който има аналгетични, антипиретични и противовъзпалителни ефекти.

Съставки на таблетката Askofen:

  • Ацетилсалицилова киселина - 0.2 g (200 mg);
  • Парацетамол - 0.2 g (200 mg);
  • Кофеин - 0,04 g (40 mg).

Ацетилсалициловата киселина има антипиретично и противовъзпалително действие, намалява болката, особено причинена от възпаление, а също така умерено инхибира тромбоцитната агрегация и образуването на кръвни съсиреци, подобрява микроциркулацията във фокуса на възпалението.

Кофеинът повишава рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък, стимулира дихателните и вазомоторните центрове, разширява кръвоносните съдове на скелетните мускули, мозъка, сърцето, бъбреците, намалява агрегацията на тромбоцитите; намалява сънливостта, умората, увеличава умственото и физическото представяне.

В тази комбинация, малка доза кофеин няма почти никакъв стимулиращ ефект върху централната нервна система, но спомага за нормализиране на съдовия тонус на мозъка и ускорява притока на кръв.

Парацетамолът има аналгетично, антипиретично и изключително слабо противовъзпалително действие, което е свързано с неговия ефект върху центъра за терморегулация в хипоталамуса и слабо изразената способност да инхибира синтеза на Pg в периферните тъкани.

След поглъщане почти 90% от лекарството се абсорбира. Максималната концентрация на вещества в серума се достига по различно време: парацетамол - в рамките на един час, кофеин - 2,5 часа, ацетилсалицилова киселина - 1-2 часа.

Показания за употреба

Какво помага Askofen таблетки? Според инструкциите, лекарството се предписва за симптоматично лечение на настинки и остри респираторни вирусни инфекции (включително грип) - облекчаване на болковия синдром (усещане за "болки в тялото" в тялото) и понижаване на температурата.

Други указания включват:

  • мигрена;
  • невралгия (включително синдром на гръдния корен);
  • миалгия;
  • артралгия;
  • зъбобол на фона на пулпит и периодонтит;
  • болка по време на менструация (алгодисменорея);
  • фебрилен синдром (включително при ревматични заболявания).

Инструкции за употреба Askofen, дозировка

Таблетките се приемат през устата. За да се намали дразнещото действие на органите на храносмилателния тракт, се препоръчва да се приема след хранене, пиене на мляко или алкална минерална вода.

Препоръчителни указания за употреба на дозата Аскофен - 1-2 таблетки 2-3 пъти дневно.

Максимално допустимата дневна доза е 6 таблетки.

Интервалът между дозите е най-малко 4 часа, а за пациенти с нарушена бъбречна или чернодробна функция е 6 часа.

Курсът на лечение е 5 дни като обезболяващо и 3 дни за нормализиране на температурата.

По лекарско предписание дозата и продължителността на приложение могат да бъдат увеличени.

Странични ефекти

Инструкцията предупреждава за възможността за развитие на следните странични ефекти при предписване на Askofen:

  • Анорексия, гадене, повръщане, гастралгия, диария, ерозивни и язвени гастроинтестинални лезии, стомашно-чревно кървене, чернодробна и / или бъбречна недостатъчност, повишено кръвно налягане, тахикардия.
  • Алергични реакции: кожен обрив, ангиоедем, бронхоспазъм.

С дълъг прием:

  • замайване, главоболие, зрителни нарушения, шум в ушите, намалена тромбоцитна агрегация, хипокоагулация, хеморагичен синдром (кръвотечение от носа, кървене от венците, пурпура и др.), увреждане на бъбреците с папиларна некроза;
  • глухота;
  • Синдром на Стивънс-Джонсън, токсична епидермална некролиза (синдром на Лайел), синдром на Рейе при деца (нарушения на метаболитната ацидоза на нервната система и психиката, повръщане, чернодробна дисфункция).

Противопоказания

Противопоказано е да се назначи Askofen в следните случаи:

  • ерозии и язви на стомашно-чревния тракт (в острата фаза);
  • стомашно-чревно кървене;
  • стратифицираща аортна аневризма;
  • атеросклеротични лезии на коронарните съдове;
  • тежка чернодробна недостатъчност;
  • тежка бъбречна дисфункция;
  • портална хипертония;
  • лошо кръвосъсирване;
  • заболявания на хемопоетичната система;
  • ако сте свръхчувствителни към един или повече компоненти на лекарството;
  • деца и юноши под 15-годишна възраст;
  • "Аспиринова триада" (бронхиална астма + назална полипоза + непоносимост към салицилати или други НСПВС).

свръх доза

Предозирането се проявява с болки в стомаха, увреждане на слуха / зрението и разстройство на храносмилателната система.

Необходимо е незабавно промиване на стомаха и провеждане на симптоматична терапия. Обадете се на лекар.

Аналози Askofen, цена в аптеките

Ако е необходимо, можете да замените Askofen с аналог за активното вещество - това са лекарства:

Изборът на аналози е важно да се разбере, че инструкциите за употреба на Askofen, цената и прегледите на лекарства от подобно действие не важат. Важно е да се консултирате с лекар, а не да правите независима смяна на лекарството.

Цена в руски аптеки: Аскофен таблетки 10 бр. - от 23 до 47 рубли, 20 броя - от 45 до 59 рубли, според 729 аптеки.

Лекарството трябва да се съхранява на място, недостъпно за деца при температура не по-висока от 25 ° С. Срокът на годност е 3 години. Условия за продажба на аптеки - без рецепта.

Какво казват прегледите?

Според лекарите Askofen е отлично, евтино и ефективно комбинирано лекарство. Хората, които са взели лекарството, в преглед, отбелязват, че терапевтичният ефект с дълъг периодичен прием не намалява.

Относно проявата на странични ефекти, се отбелязва, че Askofen Darnitsa е в състояние повече от други форми да изостри проявата на астма, причинявайки развитието на най-силните алергични реакции.

За сметка на това дали лекарството повишава или понижава налягането - Ascofen съдържа кофеин, стимулира централната нервна система и нормализира съдовия тонус на мозъка и ускорява притока на кръв - така лекарството леко повишава налягането и хората с хипертония трябва да се вземат с повишено внимание.

Специални инструкции

При продължителна употреба на лекарството се изисква наблюдение на периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб. Тъй като ацетилсалициловата киселина има антиагрегатно действие, пациентът, ако трябва да се подложи на операция, трябва предварително да уведоми лекаря за приема на лекарството.

Ацетилсалициловата киселина в ниски дози намалява отделянето на пикочна киселина. В някои случаи това може да предизвика атака на подагра.

По време на лечението трябва да се откажете от употребата на алкохолни напитки (повишен риск от стомашно-чревно кървене).

Ацетилсалициловата киселина има тератогенен ефект: когато се прилага през първия триместър на бременността, тя води до малформация - разцепване на горния неб; в триместър III - причинява инхибиране на трудовата дейност (инхибиране на синтеза на ПГ), затваряне на артериалния канал в плода, което причинява хиперплазия на белодробните съдове и хипертония в съдовете на белодробната циркулация.

Ацетилсалициловата киселина се екскретира в кърмата, което увеличава риска от кървене при дете поради дисфункция на тромбоцитите.

Лекарството не се предписва като анестетик за лица под 18-годишна възраст, като антипиретик за деца под 15-годишна възраст с остри респираторни инфекции, причинени от вирусни инфекции поради риска от развитие на синдром на Рейе (енцефалопатия и остра мастна чернодробна дистрофия с остро развитие на чернодробна недостатъчност).

Лекарствени взаимодействия

Намалява терапевтичния ефект на индиректните коагуланти, резерпин, хепарин, хипогликемични лекарства, стероидни хормони, спиронолактон, фуроземид, хипотензивни сърдечни заболявания, средства срещу подагра, които подпомагат екскрецията на пикочна киселина.

Ascofen повишава токсичния ефект на GCS, производни на сулфонилурея, метотрексат, ненаркотични аналгетици и нестероидни противовъзпалителни средства.

Не се препоръчва комбинирането на лекарството с барбитурати, антиепилептични лекарства, зидовудин, рифампицин и алкохол.

Парацетамолът може да усили ефекта на антикоагулантите.

Askofen-P

Askofen-P: инструкции за употреба и прегледи

Латинско наименование: Ascophenum-P

Код ATX: N02BA71

Активна съставка: Ацетилсалицилова киселина + Кофеин + Парацетамол (Ацетилсалицилова киселина + Кофеин + Парацетамол)

Производител: Pharmstandard OJSC, Русия

Актуализация на описанието и снимката: 10/22/2018

Цени в аптеките: от 22 рубли.

Askofen-P - комбинирано лекарство с анестетично, антипиретично, противовъзпалително, психостимулиращо действие.

Форма и състав за освобождаване

Лекарствена форма на Askofen-P - таблетки: плоскоцилиндрични, бели или бели с розово / кремаво оцветяване, мраморът е приемлив, с рискови и скосени, със слаб мирис или без мирис (10 бр. В блистерни опаковки, в картонена връзка 1–3 опаковки).

Активни съставки в състава на 1 таблетка:

  • ацетилсалицилова киселина - 200 mg;
  • кофеин - 40 mg;
  • парацетамол - 200 mg.

Спомагателни вещества в състава на Askofen-P: картофено нишесте, повидон, стеаринова киселина, талк, калциев стеарат, течен парафин VGM-30M, силиконова емулсия KE-10-12.

Фармакологични свойства

фармакодинамика

Askofen-P е сред комбинираните аналгетични лекарства.

Механизмът на действие се дължи на свойствата на активните вещества, които съставляват Askofen-P:

  • ацетилсалицилова киселина: има противовъзпалително, антипиретично и аналгетично действие, което е свързано с потискането на СОХ-1 и СОХ-2 (циклооксигеназа), регулиращи синтеза на простагландини; инхибира тромбоцитната агрегация;
  • кофеин: повишава рефлексната възбудимост на гръбначния мозък, стимулира вазомоторните / дихателните центрове, разширява кръвоносните съдове на мозъка, бъбреците, сърцето, скелетните мускули, намалява агрегацията на тромбоцитите; спомага за повишаване на физическата и умствената работа, намалява сънливостта и умората;
  • Парацетамол: има аналгетичен и антипиретичен ефект.

Показания за употреба

Показанието за Askofen-P е умерена / лека болка при възрастни:

  • algomenorrhea;
  • синдром на гръдния кош, лумбаго;
  • зъбобол и главоболие;
  • мигрена;
  • невралгия;
  • миалгия;
  • артралгия.

Също така, лекарството е показано на деца от 15 години и възрастни с остри респираторни и инфекциозни и възпалителни заболявания, за да се намали повишената телесна температура.

Противопоказания

  • влошаване на ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт;
  • стомашно-чревно кървене;
  • дефицит на витамин К;
  • тежка нарушена бъбречна / чернодробна функция;
  • астма, предизвикана от приема на ацетилсалицилова киселина, салицилати и други нестероидни противовъзпалителни средства;
  • хеморагична диатеза (тромбоцитопения, хипопротромбинемия, хемофилия, болест на Willebrand, телеангиектазия, тромбоцитопенична пурпура);
  • хирургични процедури, включващи кървене;
  • дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • стратифицираща аортна аневризма;
  • портална хипертония;
  • глаукома;
  • нарушение на съня, раздразнителност, тревожни разстройства (панически разстройства, агорафобия);
  • органични заболявания на сърдечно-съдовата система (остър миокарден инфаркт, тежка исхемична болест на сърцето, артериална хипертония), чести вентрикуларни екстрасистоли, пароксизмална тахикардия;
  • възраст до 15 години (като противовъзпалително средство) или 18 години (като обезболяващо средство);
  • I и III триместри на бременността, кърмене;
  • индивидуална непоносимост към компонентите на лекарството, както и ксантини и други нестероидни противовъзпалителни средства.

Относително (заболявания / състояния, при които назначаването на Askofen-P изисква повишено внимание):

  • хиперурикемия;
  • подагра;
  • уратна нефролитиаза;
  • тежка сърдечна недостатъчност;
  • обременена история за язва на стомаха и / или язва на дванадесетопръстника;
  • II триместър на бременността.

Инструкции за употреба Askofen-P: метод и дозировка

Askofen-P се приема орално, за предпочитане след хранене, изцедено мляко, вода, алкална минерална вода.

Обикновено лекарството се предписва 1-2 таблетки 2-3 пъти на ден с интервали от най-малко 4 или 6 часа (с нормална или нарушена бъбречна / чернодробна функция).

Askofen-P е предназначен за краткотрайна употреба - 3 дни като антипиретично лекарство или 5 дни като анестетик.

Промяна на режима на лекарството е възможно само след консултация с лекар.

Странични ефекти

  • сърдечно-съдова система: тахикардия, повишено кръвно налягане;
  • храносмилателната система: гастралгия, анорексия, повръщане, гадене, диария, ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт, стомашно-чревно кървене, бъбречна / чернодробна недостатъчност;
  • алергични реакции: ангиоедем, кожен обрив, бронхоспазъм.

По време на дълъг курс могат да се развият следните нарушения: хипокоагулация, главоболие, замаяност, шум в ушите, нарушения на зрението, намаляване на тромбоцитната агрегация, хеморагичен синдром (включително кървене на венците, кървене в носа, пурпура), увреждане на бъбреците с папиларна некроза, глухота, синдром Stevens-Johnson и / или Lyell; при деца - синдром на Рейе (проявява се като метаболитна ацидоза, психични и нервни разстройства, повръщане, нарушена чернодробна функция).

свръх доза

Основни симптоми: тахикардия, изпотяване, гадене, стомашни болки, повръщане, бледност на кожата. Леката интоксикация се характеризира с появата на звънене в ушите, тежка - анурия, сънливост, колапс, бронхоспазъм, гърчове, затруднено дишане, кървене. Тъй като интоксикацията се увеличава, може да се развие прогресивна респираторна парализа и дисоциация на оксидативно фосфорилиране, което може да предизвика респираторна ацидоза.

Терапия: стомашна промивка, приемане на активен въглен.

В случаите, когато има съмнение за отравяне, се изисква медицинска помощ.

Специални инструкции

При продължителна употреба на Askofen-P е необходимо да се следи периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб.

Ацетилсалициловата киселина, която е част от лекарството като активен компонент, има антитромбоцитен ефект, затова преди операцията трябва да бъде предупреден лекар за провежданата терапия.

Ниските дози ацетилсалицилова киселина намаляват отделянето на пикочна киселина, което в някои случаи може да предизвика атака на подагра.

По време на терапията се препоръчва да се откаже от употребата на алкохолни напитки, тъй като в този случай рискът от стомашно-чревно кървене се увеличава.

Употреба по време на бременност и кърмене

I и III триместри на бременността, както и периода на лактация са противопоказание за приемане на Askofen-P.

Когато се използва в първия триместър на бременността, ацетилсалициловата киселина може да доведе до малформации на плода под формата на разцепване на горната част на небцето, през третия триместър спомага за спиране на трудовата дейност и затваря артериалния канал в плода, което причинява хипертония в белодробната циркулация и хиперплазия на белодробните съдове.

В случаите на употреба на ацетилсалицилова киселина от кърмещи жени, детето увеличава риска от кървене (свързано с нарушена функция на тромбоцитите).

През второто тримесечие на бременността еднократна доза от лекарството в препоръчваните дози е разрешена само в случаите, когато очакваната полза е по-висока от възможната вреда.

Употреба в детството

Поради риска от синдром на Reye, противопоказание за Askofen-P е:

  • възраст до 15 години - като антипиретично средство;
  • възраст до 18 години - като упойка.

За нарушения на бъбреците

Според инструкциите, Askofen-P не се предписва за забележимо увреждане на бъбречната функция.

С абнормна чернодробна функция

Дори и при показания, Askofen-P не се предписва за изразена нарушена чернодробна функция.

Лекарствени взаимодействия

Комбинираната употреба на Askofen-P с някои лекарства / вещества може да развие следните ефекти: t

  • спиронолактон, фуроземид, антихипертензивни и анти-артропни лекарства, които насърчават отделянето на пикочна киселина: намаляват техния ефект;
  • стероидни хормони, хепарин, непреки антикоагуланти, хипогликемични средства, резерпин: повишаване на тяхното действие;
  • барбитурати, лекарства с антиепилептичен ефект, зидовудин, рифампицин, алкохолни напитки: увеличаване на вероятността от хепатотоксичен ефект (комбинация не се препоръчва);
  • глюкокортикостероиди, производни на сулфонилурея, метотрексат, ненаркотични аналгетици и нестероидни противовъзпалителни средства: повишени странични ефекти;
  • ерготамин: ускоряване на неговото елиминиране (поради кофеин);
  • хлорамфеникол: значително увеличение на времето на неговото елиминиране (поради парацетамол);
  • метоклопрамид: ускорена абсорбция на парацетамол;
  • салициламид и други стимуланти на микрозомално окисление: увеличаване на вероятността от образуване на токсични метаболити на парацетамол, които засягат чернодробната функция;
  • Антикоагуланти (дикумаринови производни): засилване на техните ефекти (при получаване на парацетамол).

аналози

Аналози на Askofen-P са: Aquacitramon, Kofitsil-plus, Migrenol Extra, Citramon P, цитрамарин, екцедрин, цитрабар.

Условия за съхранение

Съхранявайте при температура до 25 ° C. Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

Срок на годност - 3 години.

Условия за продажба на аптеки

Издава се без рецепта.

Мнения Аскофене-П

Според мненията, Askofen-P е достъпно и ефективно лекарство, което облекчава главоболието, включително мигрената, и спомага за намаляване на температурата при остри респираторни заболявания и грип. Също така имайте предвид удобството да го закупите без рецепта.

Сред недостатъците обикновено се посочва наличието на противопоказания за лекарството, вероятността от странични ефекти, както и дразнещо действие върху стомаха с висока киселинност.

Цената на Askofen-P в аптеките

Приблизителната цена за Аскофен-П е (10 или 20 таблетки на опаковка) 20–35 или 40–80 рубли.

Askofen-P - официални инструкции за употреба

Регистрационен номер:

Търговско наименование: Askofen-P

Състав.
Една таблетка съдържа:
активни съставки: ацетилсалицилова киселина 200 mg, парацетамол 200 mg, кофеин 40 mg;
помощни вещества: картофено нишесте, повидон (медицински поливинилпиролидон с ниско молекулно тегло), стеаринова киселина, талк, калциев стеарат, СЕ-10-12 силиконова емулсия, VGM-30M вазелиново масло.

Форма за дозиране:

Описание. Таблетките са бели или бели с кремав или розов цвят на цвят, плоскоцилиндрични с фасетка и без рискова миризма или със слаб мирис. Мраморизацията е разрешена.

Фармакотерапевтична група:

ATX код: [N02BA71].

ФАРМАКОЛОГИЧНИ СВОЙСТВА
Фармакодинамика: Askofen-P е комбинирано лекарство, чието действие се определя от компонентите, които го съставляват.
Ацетилсалициловата киселина има аналгетичен, антипиретичен, противовъзпалителен ефект, свързан с потискането на циклооксигенази 1 и 2, които регулират синтеза на простагландини; инхибира тромбоцитната агрегация.
Кофеинът повишава рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък, стимулира дихателните и вазомоторните центрове, разширява кръвоносните съдове на скелетните мускули, мозъка, сърцето, бъбреците, намалява агрегацията на тромбоцитите; намалява сънливостта, умората, увеличава умственото и физическото представяне. Парацетамолът има антипиретично, аналгетично действие.

Показания за употреба
Askofen-P се използва при възрастни с умерен или лек синдром на болка (главоболие, зъбобол, невралгия, миалгия, синдром на гръдния кош, лумбаго, артралгия, алгоменорея, мигрена), при възрастни и деца над 15 години за намаляване на повишената телесна температура, "Студени" и други инфекциозни и възпалителни заболявания.

Противопоказания

  • свръхчувствителност към ацетилсалицилова киселина или други нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС) или ксантини; свръхчувствителност към други компоненти на лекарството;
  • ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт (в острата фаза), стомашно-чревно кървене;
  • тежка чернодробна или бъбречна функция;
  • астма, индуцирана от прилагането на ацетилсалицилова киселина, салицилати и други нестероидни противовъзпалителни средства;
  • хеморагична диатеза (болест на Willebrand, хемофилия, телеангиектазия, хипопротромбинемия, тромбоцитопения, тромбоцитопенична пурпура);
  • стратифицираща аортна аневризма;
  • дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • портална хипертония, дефицит на витамин К;
  • раздразнителност, нарушение на съня, тревожни разстройства (агорафобия, панически разстройства);
  • органични заболявания на сърдечно-съдовата система (остър миокарден инфаркт, тежка исхемична болест на сърцето, артериална хипертония), пароксизмална тахикардия, честа вентрикуларна екстрасистола;
  • глаукома;
  • хирургични процедури, включващи кървене;
  • деца под 15 години.

    Употреба по време на бременност и кърмене
    Употребата по време на бременност през I и III триместър е противопоказана: през второто тримесечие на бременността еднократна доза от лекарството в препоръчваните дози е възможна само ако очакваната полза за майката не надвишава потенциалния риск за плода.
    Ако е необходимо, употребата на лекарството по време на кърмене трябва да спре кърменето.

    С грижа - хиперурикемия, уратна нефролитиаза, подагра, пептична язва на стомаха и / или дванадесетопръстника (в анамнеза), тежка сърдечна недостатъчност.

    Дозировка и приложение
    Лекарството се използва перорално след хранене, 1-2 таблетки 2-3 пъти дневно. Максималната дневна доза е 6 таблетки. Пробивът между приема на лекарството трябва да бъде поне 4 часа. За да се намали дразнещия ефект върху стомашно-чревния тракт, лекарството трябва да се приема след хранене с вода, мляко, алкална минерална вода.
    В случай на нарушена бъбречна или чернодробна функция, интервалът между дозите е най-малко 6 часа. Лекарството не трябва да се приема повече от 5 дни, когато се предписва като анестетик и повече от 3 дни като антипиретик. Други дози и режими, определени от лекаря.

    Странични ефекти
    Анорексия, гадене, повръщане, гастралгия, диария, ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт, стомашно-чревно кървене, чернодробна и / или бъбречна недостатъчност, повишено кръвно налягане, тахикардия.
    Алергични реакции: кожен обрив, ангиоедем, бронхоспазъм.
    При продължителна употреба - замаяност, главоболие, замъглено виждане, шум в ушите, намалена тромбоцитна агрегация, хипокоагулация, хеморагичен синдром (кървене от носа, кървене на венците, пурпура и др.), Увреждане на бъбреците с папиларна некроза; глухота; Синдром на Стивънс-Джонсън, токсична епидермална некролиза (синдром на Лайел), синдром на Рей при деца (метаболитна ацидоза, нарушения на нервната система и психика, повръщане, нарушена чернодробна функция).

    свръх доза
    Гадене, повръщане, стомашна болка, изпотяване, бледност на кожата, тахикардия. За лека интоксикация - звънене в ушите; тежка интоксикация - сънливост, колапс, гърчове, бронхоспазъм, затруднено дишане, анурия, кървене. С нарастваща интоксикация - прогресивна респираторна парализа и дисоциация на окислително фосфорилиране, причиняваща респираторна ацидоза. Ако подозирате отравяне, трябва незабавно да потърсите медицинска помощ.
    Лечение: жертвата трябва да направи стомашна промивка и да приложи адсорбенти (активен въглен).

    Лекарствени взаимодействия
    Подобрява действието на хепарин, непреки антикоагуланти, резерпин, стероидни хормони и хипогликемични средства. Намалява ефективността на спиронолактона, фуросемида, антихипертензивните лекарства, средствата срещу подагра, които насърчават отделянето на пикочна киселина.
    Укрепва страничните ефекти на глюкокортикостероиди, производни на сулфонилурея, метотрексат, ненаркотични аналгетици и нестероидни противовъзпалителни средства.
    Комбинацията от лекарството с барбитурати, антиепилептични лекарства, зидовудин, рифампицин и алкохолносъдържащи напитки трябва да се избягва (увеличава риска от хепатотоксичен ефект).
    Под влияние на парацетамол времето на екскреция на хлорамфеникол се увеличава 5 пъти. Кофеинът ускорява абсорбцията на ерготамин.
    Салициламид и др. Микрозомните окислителни стимуланти допринасят за образуването на токсични метаболити на парацетамол, които засягат чернодробната функция. Метоклопрамид ускорява абсорбцията на парацетамол. При многократна употреба на парацетамол може да се засили ефекта на антикоагулантите (дикумаринови производни).

    Специални инструкции
    При продължителна употреба на лекарството се изисква наблюдение на периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб. Тъй като ацетилсалициловата киселина има антиагрегатно действие, пациентът, ако трябва да се подложи на операция, трябва предварително да уведоми лекаря за приема на лекарството. Ацетилсалициловата киселина в ниски дози намалява отделянето на пикочна киселина. В някои случаи това може да предизвика атака на подагра.
    По време на лечението трябва да се откажете от употребата на алкохолни напитки (повишен риск от стомашно-чревно кървене).
    Ацетилсалициловата киселина има тератогенен ефект: когато се прилага през първия триместър на бременността, тя води до малформация - разцепване на горния неб; в триместър III - допринася за инхибиране на трудовата дейност (инхибиране на простагландиновата синтеза), затваряне на артериалния канал в плода, което причинява хиперплазия на белодробните съдове и хипертония в съдовете на белодробната циркулация. Ацетилсалициловата киселина се екскретира в кърмата, което увеличава риска от кървене при дете поради дисфункция на тромбоцитите.
    Лекарството не се предписва като анестетик за лица под 18-годишна възраст, като антипиретик за деца под 15-годишна възраст с остри респираторни инфекции, причинени от вирусни инфекции поради риска от развитие на синдром на Рея (енцефалопатия и остра мастна чернодробна дистрофия с остро развитие на чернодробна недостатъчност).

    ФОРМА НА БРОЯ
    Таблетки. 10 таблетки в клетъчна или клетъчна опаковка без контур.
    1, 2 или 3 блистера с инструкции за употреба в опаковка от картон. Опаковани клетки или безклетъчни опаковки с равен брой инструкции за употреба в групови опаковки.

    УСЛОВИЯ ЗА СЪХРАНЕНИЕ
    При температура не по-висока от 25 ° С, на сухо и тъмно място. Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

    Срок на годност
    2 години. Да не се използва след изтичане на срока на годност, отпечатан върху опаковката.

    УСЛОВИЯ ЗА ОТПУСКАНЕ
    Оставете без рецепта.

    Име и адрес на производителя / организацията, която е домакин на претенциите:
    ОФК Фармстандарт-Лексредства, 305022, Курск, ул. 2-ро съвкупност, 1а / 18.

    Askofen-P® (Ascophenum-P®)

    Активна съставка:

    Съдържанието

    Фармакологична група

    Носологична класификация (МКБ-10)

    структура

    Описание на лекарствената форма

    Таблетките са бели или бели с кремав или розов цвят на цвят, плоскоцилиндрични с фасетка и без рискова миризма или със слаб мирис. Мраморизацията е разрешена.

    Фармакологично действие

    фармакодинамика

    Askofen-P е комбинирано лекарство, чийто ефект се определя от компонентите, които го съставят.

    Ацетилсалициловата киселина има аналгетичен, антипиретичен, противовъзпалителен ефект, свързан със супресията на COX-1 и -2, които регулират синтеза на PG; инхибира тромбоцитната агрегация.

    Кофеинът повишава рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък, стимулира дихателните и вазомоторните центрове, разширява кръвоносните съдове на скелетните мускули, мозъка, сърцето, бъбреците, намалява агрегацията на тромбоцитите; намалява сънливостта, умората, увеличава умственото и физическото представяне.

    Парацетамолът има антипиретично, аналгетично действие.

    Показания лекарство Askofen-P ®

    умерено или леко болки (главоболие, зъбобол, невралгия, миалгия, радикуларен синдром на гръдния кош, лумбаго, артралгия, алгоменорея, мигрена) при възрастни;

    намаляване на повишената телесна температура, при простудни и други инфекциозни и възпалителни заболявания при възрастни и деца над 15 години.

    Противопоказания

    свръхчувствителност към ацетилсалицилова киселина или други НСПВС или ксантини;

    свръхчувствителност към други компоненти на лекарството;

    ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт (в острата фаза), стомашно-чревно кървене;

    тежка чернодробна или бъбречна функция;

    астма, предизвикана от приема на ацетилсалицилова киселина, салицилати и други НСПВС;

    хеморагична диатеза (болест на Willebrand, хемофилия, телеангиектазия, хипопротромбинемия, тромбоцитопения, тромбоцитопенична пурпура);

    стратифицираща аортна аневризма;

    портална хипертония, дефицит на витамин К;

    раздразнителност, нарушение на съня, тревожни разстройства (агорафобия, панически разстройства);

    органични сърдечно-съдови заболявания (остър миокарден инфаркт, тежка исхемична болест на сърцето, артериална хипертония), пароксизмална тахикардия, чести вентрикуларни екстрасистоли;

    хирургични процедури, включващи кървене;

    възраст на децата до 15 години.

    С внимание: хиперурикемия, уратна нефролитиаза, подагра, язва на стомаха и / или язва на дванадесетопръстника (в анамнеза), тежка сърдечна недостатъчност.

    Употреба по време на бременност и кърмене

    Употребата по време на бременност през първия и третия триместър е противопоказана: през второто тримесечие на бременността еднократна доза от лекарството в препоръчваните дози е възможна само ако очакваната полза за майката не надвишава потенциалния риск за плода.

    Ако е необходимо, употребата на лекарството по време на кърмене трябва да спре кърменето.

    Странични ефекти

    Анорексия, гадене, повръщане, гастралгия, диария, ерозивни и язвени гастроинтестинални лезии, стомашно-чревно кървене, чернодробна и / или бъбречна недостатъчност, повишено кръвно налягане, тахикардия.

    Алергични реакции: кожен обрив, ангиоедем, бронхоспазъм.

    При продължителна употреба - замаяност, главоболие, замъглено виждане, шум в ушите, намалена тромбоцитна агрегация, хипокоагулация, хеморагичен синдром (кървене от носа, кървене на венците, пурпура и др.), Увреждане на бъбреците с папиларна некроза; глухота; Синдром на Стивънс-Джонсън, токсична епидермална некролиза (синдром на Лайел), синдром на Рейе при деца (нарушения на метаболитната ацидоза на нервната система и психиката, повръщане, чернодробна дисфункция).

    взаимодействие

    Подобрява действието на хепарин, непреки антикоагуланти, резерпин, стероидни хормони и хипогликемични средства. Намалява ефективността на спиронолактона, фуросемида, антихипертензивните лекарства, средствата срещу подагра, които насърчават отделянето на пикочна киселина.

    Повишава страничните ефекти на GCS, производни на сулфонилурея, метотрексат, ненаркотични аналгетици и НСПВС.

    Комбинацията от лекарството с барбитурати, антиепилептични лекарства, зидовудин, рифампицин и алкохолносъдържащи напитки трябва да се избягва (увеличава риска от хепатотоксичен ефект).

    Под влияние на парацетамол времето на екскреция на хлорамфеникол се увеличава 5 пъти.

    Кофеинът ускорява абсорбцията на ерготамин.

    Салициламид и други стимулиращи микрозомални оксидации допринасят за образуването на токсични метаболити на парацетамол, които засягат чернодробната функция.

    Метоклопрамид ускорява абсорбцията на парацетамол. При многократна употреба на парацетамол може да се засили ефекта на антикоагулантите (дикумаринови производни).

    Дозировка и приложение

    Вътре, след хранене. 1-2 таблици. 2-3 пъти на ден. Максималната дневна доза - 6 таблетки. Пробивът между приема на лекарството трябва да бъде поне 4 часа.

    За да се намали дразнещия ефект върху стомашно-чревния тракт, лекарството трябва да се приема след хранене с вода, мляко, алкална минерална вода.

    В случай на нарушена бъбречна или чернодробна функция, интервалът между дозите е най-малко 6 часа.

    Лекарството не трябва да се приема повече от 5 дни, когато се предписва като упойка и повече от 3 дни като антипиретик. Други дози и режими, определени от лекаря.

    свръх доза

    Симптоми: гадене, повръщане, стомашна болка, изпотяване, бледност на кожата, тахикардия. За лека интоксикация - звънене в ушите; тежка интоксикация - сънливост, колапс, гърчове, бронхоспазъм, затруднено дишане, анурия, кървене. С нарастваща интоксикация - прогресивна респираторна парализа и дисоциация на окислително фосфорилиране, причиняваща респираторна ацидоза. Ако подозирате отравяне, трябва незабавно да потърсите медицинска помощ.

    Лечение: стомашна промивка, назначаване на адсорбенти (активен въглен).

    Специални инструкции

    При продължителна употреба на лекарството се изисква наблюдение на периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб. Тъй като ацетилсалициловата киселина има антиагрегатно действие, пациентът, ако трябва да се подложи на операция, трябва предварително да уведоми лекаря за приема на лекарството.

    Ацетилсалициловата киселина в ниски дози намалява отделянето на пикочна киселина. В някои случаи това може да предизвика атака на подагра.

    По време на лечението трябва да се откажете от употребата на алкохолни напитки (повишен риск от стомашно-чревно кървене).

    Ацетилсалициловата киселина има тератогенен ефект: когато се прилага през първия триместър на бременността, тя води до малформация - разцепване на горния неб; в триместър III - причинява инхибиране на трудовата дейност (инхибиране на синтеза на ПГ), затваряне на артериалния канал в плода, което причинява хиперплазия на белодробните съдове и хипертония в съдовете на белодробната циркулация.

    Ацетилсалициловата киселина се екскретира в кърмата, което увеличава риска от кървене при дете поради дисфункция на тромбоцитите.

    Лекарството не се предписва като анестетик за лица под 18-годишна възраст, като антипиретик за деца под 15-годишна възраст с остри респираторни инфекции, причинени от вирусни инфекции поради риска от развитие на синдром на Рейе (енцефалопатия и остра мастна чернодробна дистрофия с остро развитие на чернодробна недостатъчност).

    Формуляр за освобождаване

    Таблетки. 10 таб. в контурни или клетъчни опаковки 1, 2 или 3 контурни клетъчни опаковки за употреба в опаковка от картон. Контурната клетка или безклетъчна опаковка се поставя в групова опаковка.

    производител

    ОФК Фармстандарт-Лексредства, 305022, Русия, Курск, ул. Ген. 2-ро съвкупност, 1а / 18.

    Тел / факс: (4712) 34-03-13.

    Собственикът на регистрационното удостоверение / организацията, която приема претенциите на потребителите на ПАО "ОЦПарм", Русия, 123317, Москва, ул. Тестовская, 10.

    Тел: (800) 775-98-19; факс: (495) 221-18-02.

    WWW. otcpharm. RU

    Условия за продажба на аптеки

    Условия за съхранение на лекарството Askofen-P ®

    Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

    Срок на годност на лекарството Askofen-P ®

    Да не се използва след изтичане на срока на годност, отпечатан върху опаковката.

    Askofen - съставът на лекарството, при какъв натиск

    Askofen е достъпно лекарство, така че хората се опитват да намерят нова употреба за него. Поради това постоянно възникват противоречия относно това дали тези хапчета могат да се използват за нормализиране на кръвното налягане.

    структура

    Дълго време фенацетинът е част от аскофен, който усилва ефекта на други вещества. Въпреки това, експертите са установили, че тя се характеризира с висока токсичност. Фенацетинът е заменен с парацетамол и лекарството е известно като Askofen P.

    И след това лекарството започва да включва следните активни съставки:

    1. Кофеинът.
    2. Парацетамол.
    3. Ацетилсалицилова киселина.

    Като добавки се използват талк, нишесте, течен парафин и някои други вещества. Те не оказват съществено влияние върху лечебните способности, но са необходими за оформяне и други естетически цели.

    Кофеинът има тонизиращо действие, така че се справя перфектно с умората, сънливостта и слабостта. Физическата активност се увеличава, но резултатът се запазва за кратко време.

    Парацетамолът е отговорен за намаляване на телесната температура и намаляване на болката.

    Ацетилсалициловата киселина намалява температурата, облекчава болката и намалява възпалението.

    Показания за употреба

    Ако внимателно прегледате параскофена, инструкциите за употреба препоръчват употребата на това лекарство при различни патологии. Те могат да бъдат свързани както с аномалии в работата на вътрешните органи, така и с нарушения във функционирането на нервната система.

    Askofen P - от това, което се използва:

    1. От зъбобол и главоболие.
    2. С мигрена, невралгия и миалгия.
    3. От повишена температура.
    4. С болезнена менструация.

    Действието на лекарството се основава на умелото съчетание на болкоуспокояващи. Поради това намалява дискомфорта по време на менструация и улеснява състоянието на пациенти с вирусни инфекции.

    Метеочувствителните хора отбелязват високата ефикасност на аскофен в таблетки за мигрена и главоболие, причинени от промяната на времето. Също така, инструментът ефективно облекчава напрежението в мускулите, предизвикано от заболяване или пренапрежение.

    Ефектът от типа на времето върху човек

    Поради наличието на кофеин в състава има постоянни слухове, че аскофенът помага при ниско налягане. Ръководството не казва нито дума за лечение на хипотония с това лекарство, така че трябва да бъдете бдителни, когато използвате аскофен. В някои случаи това наистина помага, а в други ситуации може да причини сериозни вреди.

    Особености на употребата при хипотония

    Ascofen поради наличието на кофеин в състава е наистина в състояние леко да повиши кръвното налягане. Въпреки това, ефективността на лекарството е ниска, защото след кратко време налягането намалява. И човекът отново е изправен пред негативни симптоми на заболяването, което може дори да се засили.

    Поради това, за лечение на хипотония, се препоръчва използването на Eleutherococcus или Ginseng, тъй като тези лекарства имат положителен ефект върху общото състояние на тялото. Те имат тонизиращо действие, увеличават натиска и увеличават ефективността.

    Таблетката Ascofen може да бъде полезна в случаите, когато хипотонията е придружена от метеорологична зависимост и мигрена. След приемане на лекарството, съдовете се разширяват - и човекът се облекчава. Когато едно приемане като упойващо средство е ефективно, но за да се получи стабилен резултат изисква експертни съвети.

    Могат ли да се използват хипертонии?

    Много потребители се съмняват за това кой натиск askfen е подходящ. Хората, които се лекуват с този инструмент, задължително трябва да знаят какво е тяхното кръвно налягане.

    Ако има тенденция за повишаване на производителността, лекарството може да се използва само с разрешение на лекуващия лекар след оценка на възможните рискове. Ако пациентът реши да вземе самостоятелно ascofen за облекчаване или намаляване на температурата, е необходимо да се изяснят показателите за кръвно налягане.

    Поради наличието на кофеин в състава на лекарството е опасно при постоянно повишено налягане. Ако човек е диагностициран с тежка хипертония, попитайте scopen не може да се използва при никакви обстоятелства.

    За да облекчите болката, трябва да вземете други лекарства, които не засягат сърдечно-съдовата система.

    Възможни са противопоказания

    Ascofen, както всяко друго лекарство, има свои противопоказания. Ако човек забрави за тях, той поставя здравето и живота си на ненужен риск. При самолечението прегледите на лекарите често са отрицателни, тъй като хората забравят за наличието на странични ефекти и други последствия от неконтролируемото лечение.

    Противопоказания:

    1. Сериозна патология на сърдечно-съдовата система.
    2. Нарушаване на стомашно-чревния тракт.
    3. Дисфункция на черния дроб и бъбреците.
    4. Аспирин астма.
    5. Глаукома.
    6. Повишена нервна раздразнителност.
    7. Тревожност, неврози и фобии.
    8. Нарушение на съня
    9. Хиповитаминоза К.
    10. Хеморагична диатеза.

    Видео: Кога да се пие хапчета за натиск

    Когато се приемат съвместно, аскофен може да усили ефекта на някои лекарства, по-специално на стероидния тип. Ако на лицето се предписват диуретици, аскофен намалява тяхната ефективност. Поради това, преди да използвате каквото и да е лекарство, е необходимо да се консултирате със специалист, който правилно ще оцени всички рискове и ще провери съвместимостта на всички лекарства.

    Askofen-P

    Цени в онлайн аптеки:

    Askofen-P е комбиниран аналгетично-антипиретик. Има противовъзпалително, антипиретично, психостимулантно и аналгетично действие.

    Форма и състав за освобождаване

    Лекарството се предлага под формата на таблетки: плоско оцветени, бели или бели с леко розово / кремаво оцветяване, с боя и фаска, без мирис или със слаб характерен мирис, повърхностно мрамориране е възможно (10 броя всяка в блистер или без клетка, в картонена връзка t 1, 2 или 3 блистера и Askofen-P инструкции за употреба).

    Съставки Askofen-P на една таблетка:

    • активни съставки: парацетамол - 200 mg, ацетилсалицилова киселина - 200 mg, кофеин - 40 mg;
    • помощни компоненти: талк, повидон, калциев стеарат, течен парафин VGM-ZOM, картофено нишесте, стеаринова киселина, силиконова емулсия KE-10-12.

    Фармакологични свойства

    фармакодинамика

    Askofen-P е комплексно лекарство, чийто ефект се дължи на свойствата на отделните компоненти, които съставляват неговия състав:

    • парацетамол: има аналгетичен и антипиретичен ефект;
    • ацетилсалицилова киселина: нестероидно противовъзпалително средство с антипиретична, противовъзпалителна и аналгетична активност. Механизмът на действие е свързан с потискането на циклооксигеназата (COX) 1 и 2, които регулират синтеза на медиатори на болка и възпаление. Ацетилсалициловата киселина също инхибира тромбоцитната агрегация;
    • кофеин: стимулира вазомоторните и дихателните центрове, повишава рефлексната възбудимост на гръбначния мозък, намалява агрегацията на тромбоцитите, разширява кръвоносните съдове на мозъка, скелетните мускули, бъбреците и сърцето; активира физическата и умствената работа, намалява умората и сънливостта.

    Фармакокинетика

    Няма информация за фармакокинетиката на Askofen-P.

    Показания за употреба

    Askofen-P се използва при юноши над 15-годишна възраст и при възрастни с повишена телесна температура, остри респираторни вирусни инфекции и други инфекциозни и възпалителни заболявания.

    Показания за Askofen-P при възрастни са също умерен или лек синдром на болка (зъбобол, мигрена, главоболие, миалгия, артралгия, радикуларен синдром на гърдите, невралгия, болки в гърба, менструални болки).

    Противопоказания

    • артериална хипертония;
    • тежка исхемична болест на сърцето;
    • остър миокарден инфаркт;
    • чести камерни преждевременни удари;
    • пароксизмална тахикардия;
    • стратифицираща аортна аневризма;
    • хипертония в системата на порталната вена;
    • хеморагична диатеза (хемофилия, тромбоцитопенична пурпура, болест на фон Вилебранд - Диана, телеангиектазия, тромбоцитопения, дефицит на протромбинов коагулационен фактор в кръвта);
    • операция, придружена от кървене;
    • влошаване на ерозивни и язвени заболявания на стомашно-чревния тракт;
    • тежка нарушена бъбречна и / или чернодробна функция;
    • кървене от стомашно-чревния тракт;
    • дефицит на витамин К;
    • дефицит на ензима глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
    • глаукома;
    • раздразнителност;
    • тревожни разстройства (спонтанни пристъпи на паника, страх от открито пространство);
    • нарушение на съня;
    • астма, причинена от приема на салицилати или други нестероидни противовъзпалителни средства;
    • деца и юноши до 15 години;
    • първи и трети триместър на бременността;
    • период на кърмене;
    • свръхчувствителност към основните или помощни компоненти в състава на Askofen-P или към други нестероидни противовъзпалителни средства.

    Относително (лекарството се използва с повишено внимание):

    • тежка сърдечна недостатъчност;
    • индикации за анамнеза за язва на дванадесетопръстника или стомашна язва;
    • уратна (уринарна) нефролитиаза;
    • високо съдържание на пикочна киселина в кръвта;
    • подагра.

    Askofen-P: указания за употреба (дозировка и метод)

    Таблетките Askofen-P се приемат през устата след хранене.

    Препоръчителната доза е 1-2 парчета. два или три пъти на ден.

    Максималната доза е 6 таблетки дневно. Интервалът между дозите не трябва да бъде по-малък от 4 часа. За да се намали дразнещото действие на лекарството върху стомашно-чревния тракт, таблетките трябва да се приемат след хранене и да се приемат с мляко, вода или алкална минерална вода.

    При пациенти с нарушена чернодробна или бъбречна функция интервалът между дозите трябва да бъде поне 6 часа.

    Таблетките не трябва да се приемат повече от 5 дни като обезболяващо и повече от 3 дни като антипиретик. Други схеми на лечение и дозировки на Askofen-P се установяват от лекуващия лекар.

    Странични ефекти

    • стомашно-чревния тракт: гадене, повръщане, липса на апетит, ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт, диария, болки в корема и таза, кървене от стомашно-чревния тракт, чернодробна недостатъчност;
    • сърдечно-съдова система: тахикардия, артериална хипертония;
    • отделителна система: бъбречна недостатъчност;
    • алергични реакции: кожен обрив, бронхоспазъм, ангиоедем.

    В случай на продължително медикаментозно лечение могат да се появят следните нежелани реакции: главоболие, замайване, шум в ушите, глухота, нарушения на зрението, намалено кръвосъсирване, намалена тромбоцитна агрегация, чувствителност към кожни кръвоизливи и кървене на лигавицата, папиларна некроза, синдром на Reye при деца, токсична епидермална некролиза, злокачествена ексудативна еритема.

    свръх доза

    Основните признаци на предозиране на Askofen-P са: тахикардия, гадене, стомашни болки, повръщане, бледност на кожата, повишено изпотяване. В случай на лека интоксикация е възможно звънене в ушите, в по-тежки случаи - бронхоспазъм, кървене, затруднено дишане, сънливост, гърчове, без уриниране на пикочния мехур, колапс. Следващият етап е развитието на прогресивна респираторна парализа и дисоциация на процеса на окислително фосфорилиране, водещо до респираторна ацидоза.

    При поява на симптоми на отравяне е необходимо спешно да се потърси медицинска помощ. Пациентът трябва да измие стомаха и да даде активен въглен. След това, ако е необходимо, се извършва симптоматично лечение.

    Специални инструкции

    В случай на продължителна употреба на Askofen-P, се препоръчва мониториране на чернодробната функция и параметрите на периферната кръв (брой левкоцити, брой на тромбоцитите, хемоглобин и др.).

    Ако пациентът трябва да се подложи на операция, е необходимо да предупреди лекаря за приема на лекарството, тъй като ацетилсалициловата киселина инхибира тромбоцитната агрегация.

    Ниските дози ацетилсалицилова киселина намаляват отделянето на пикочна киселина, което в някои случаи може да причини пристъп на подагра.

    Алкохолните напитки не трябва да се консумират по време на лечението, тъй като етанолът увеличава риска от кървене от стомашно-чревния тракт.

    Въздействие върху способността за управление на моторни превозни средства и сложни механизми

    Не е описано влиянието на Аскофен-П върху психомоторните способности на човека.

    Употреба по време на бременност и кърмене

    Лекарството е противопоказано през първия и третия триместър на бременността. Това се дължи на тератогенния ефект на ацетилсалициловата киселина: приемането на Askofen-P през първия триместър може да доведе до малформация на плода (разцепване на горната част на небцето); в третия триместър - до инхибиране на раждането и преждевременно затваряне на артериалния канал в плода, което е съпроводено с повишаване на налягането в съдовете на малкия кръг и хиперплазия на белодробните съдове. Във втория триметър лекарството може да се приема веднъж в препоръчваната доза и само ако ползата за майката надвишава възможния риск за плода.

    Ацетилсалициловата киселина се секретира с кърмата и това увеличава риска от кървене при кърмено бебе (поради дисфункция на тромбоцитите). Ето защо, ако е необходимо да се използва Askofen-P по време на кърмене, препоръчва се кърменето да спре.

    Употреба в детството

    Като антипиретик при остри респираторни вирусни инфекции и други инфекциозни и възпалителни заболявания, лекарството е противопоказано при деца и юноши на възраст под 15 години (поради риск от синдром на Рейе).

    Като анестетик Ascofen-P може да се използва само при пациенти на възраст над 18 години.

    За нарушения на бъбреците

    Лекарството е противопоказано при пациенти с тежка бъбречна функция.

    С абнормна чернодробна функция

    Дори и с показания, Askofen-P е забранен за лица с тежко увредена чернодробна функция.

    Лекарствени взаимодействия

    Когато се използват едновременно с непреки антикоагуланти, стероидни хормони, хипогликемични лекарства, хепарин или резерпин, терапевтичният ефект на изброените агенти се засилва.

    Ascofen-P намалява ефективността на фуроземид, лекарства против подагра, спиронолактон и антихипертензивни лекарства, които насърчават отделянето на пикочна киселина.

    Лекарството усилва нежеланите странични ефекти на метотрексат, нестероидни противовъзпалителни средства, производни на сулфонилурея, ненаркотични аналгетици и глюкокортикостероиди.

    Комбинацията на Askofen-P със зидовудин, барбитурати, етанол, рифампицин и антиепилептични лекарства (поради риска от хепатотоксично действие) трябва да се избягва.

    Парацетамолът увеличава времето на екскрецията на хлорамфеникол 5 пъти. Метоклопрамид ускорява абсорбцията на парацетамол. В случай на многократна употреба на парацетамол е възможно да се засили действието на антикоагулантните агенти (дикумаринови производни). Микрозомалните окислителни стимуланти, когато се използват заедно с парацетамол, допринасят за образуването на неговите токсични метаболити, които засягат чернодробната функция.

    Под влияние на кофеина е по-активна абсорбцията на ерготамин.

    аналози

    Аналози на Ascofen-P са AquaCitramon, Migrenol Extra, Citramon II, Citramon Ultra, Citrapar, Kofitsil-plus, Citramon-MFF, Citramon P Forte, Exedrin, Citramarine.

    Условия за съхранение

    Да се ​​съхранява при стайна температура не повече от 25 ° С. Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

    Срокът на годност на лекарството - 3 години.

    Условия за продажба на аптеки

    Издава се без рецепта.

    Мнения Аскофене-П

    Според мненията, Askofen-P е доста популярен и често използван инструмент за различни видове болки. Лекарството се препоръчва от около 97% от потребителите, които са оставили коментарите си в интернет.

    Askofen-P бързо и трайно елиминира главоболието, повишава кръвното налягане, понижава телесната температура. Лекарството е достъпно и много евтино.

    Недостатъците на лекарствените пациенти включват противопоказания, възможни странични ефекти, горчив вкус на таблетките и недостатъчен аналгетичен ефект при някои видове болка (алгоменорея, болки в гърба). Askofen-P не е подходящ за пациенти с високо кръвно налягане, както и за хора с проблеми в стомашно-чревния тракт (хапчета дразнят стомашната стена).

    Цената на Askofen-P в аптеките

    Таблетки в опаковки по 10 бр. Можете да си купите за 30-40 рубли. Цената на Аскофен-П в опаковки от 20 бр. е 60-70 рубли.